Do kúpežov prichádza menej Ukrajincov a Rusov, rastie počet Slovákov Bardejovské kúpele začali hlavn | Wellness Book

  položek 0 (0ks)
  0,-
obsah košíku
Staň se fanouškem pohodlného
internetového nakupování na Facebooku

Do kúpežov prichádza menej Ukrajincov a Rusov, rastie počet Slovákov Bardejovské kúpele začali hlavn

Do kúpežov prichádza menej Ukrajincov a Rusov, rastie počet Slovákov

Bardejovské kúpele začali hlavnú sezónu

 

V Bardejovských kúpežoch v piatok 5. júna 2015 slávnostne otvorili hlavnú kúpežnú sezónu. Očakávajú pritom, že sa im aj v tomto roku podarí udrža rastový trend v návštevnosti,  ktorá sa 2 roky po sebe zvyšovala o takmer rovnakých 13 %. Bardejovské kúpele navštívilo v roku 2014 spolu 22 246 osôb. Zvýšil sa aj počet prenocovaní na 223 619, čo predstavovalo medziročný nárast o 10,59 %. Zo zahraničia prišlo 1972 klientov, najviac z Ukrajiny, Ruska, Požska, Bieloruska, ČR, Nemecka, Rakúska a ďalších krajín. Počas letnej sezóny navštívilo Bardejovské kúpele aj dvestotisíc jednodňových návštevníkov. Informoval o tom Jaroslav Komora, generálny riaditež Bardejovských  kúpežov, a.s.

 

,,V dôsledku ukrajinskej krízy a pádu hrivny i ruského rubža, prišlo vlani menej turistov z týchto krajín ako v roku 2013. Aj tak sme v minulom roku zaznamenali 451 hostí z Ukrajiny, 204 z Ruska a 153 z Bieloruska. Situácia sa pozitívne vyvinula u Bielorusov, ktorých počet medziročne narástol o 20 %. Zdá sa, že Slovensko sa tak stáva ich ciežovou destináciou, ako náhrada za Ukrajinu. Vlani sme zaznamenali dobrý rok, zvýšila sa nielen návštevnos, ale aj tržby. Už druhý rok po sebe nám narástla klientela, ale z vyššej porovnávacej základne. Celý prírastok bol tvorený domácimi klientmi, ktorých oproti roku 2013 pribudlo 2588,“ konštatoval J. Komora.

 

Ekonomicko-obchodná riaditežka Bardejovských kúpežov Tamara Šatanková k tomu dodala: ,,Potenciál rastu kúpežných návštevníkov sa zvýši po skončení ukrajinskej krízy, pretože ukrajinský i ruský trh sú vežmi perspektívne a naďalej s nimi rátame. Potrvá to síce niekožko rokov, ale je tu relatívne výhodná dopravná vzdialenos. Tendenciu rastu majú i Požsko, Izrael, ČR a domáci trh sa tiež sžubne rozvíja. Spolupráca s Izraelom je limitovaná nie vežmi vhodným dopravným spojením. Dopravná situácia sa trocha zlepšila pre českú klientelu, ale aj slovenskú zo západného Slovenska. Pribudli nové súkromné IC vlaky (napr. RegioJet) do Prahy a Bratislavy, čo zvýšilo potenciál návštevnosti našich kúpežov. Slováci v posledných rokoch objavili čaro kúpežov a neváhajú investova do svojho zdravia. Už vedia, že je rozdiel medzi wellness hotelmi s obyčajnou vodou a našimi liečebnými minerálnymi vodami. Predpokladáme, že zvyšovaním kúpnej sily porastie aj ochota samoplatcov míňa financie práve na tento účel.“

 

Dodala, že pre naplnenie ciežov budú Bardejovské kúpele pokračova v marketingových a PR aktivitách a organizovaní podujatí a atrakcií pre návštevníkov. Magnetom  kúpežov ostáva predovšetkým komplex Wellness Spa v hoteli Ozón, ale investície pokračujú a na svoje si prídu aj ďalšie skupiny klientov.

 

Technický riaditež Bardejovských kúpežov, a. s., Jozef Bača, k investíciám povedal: ,,V súčasnosti prebieha komplexná rekonštrukcia hotela Alexander, bývalý Minerál. Touto investíciou za cca 6 mil. eur vytvoríme kúpežný komplex navzájom prepojených budov, v ktorých budeme poskytova služby pre 688 návštevníkov, ktorí pod jednou strechou dostanú komplexný servis. Po rekonštrukcii v hoteli Alexander vzniknú tri kongresové sály a hotel okrem iného poslúži na kongresovú turistiku. V podzemí vznikajú parkoviská a na prvých dvoch nadzemných podlažiach reštauračné zariadenia. Spustenie hotela do prevádzky je naplánované v januári 2016.

V najbližšom období počítame s rekonštrukciou a modernizáciou liečebného domu Alžbeta a s vytvorením reprezentačno-muzeálnych priestorov apartmánu Sisi, ktorá bola v roku 1895 viac ako tri týždne v tomto objekte ubytovaná. Súčasne v tomto roku pripravíme architektonickú štúdiu na modernizáciu liečebného domu Dukla. Vypracujeme aj štúdiu na športový areál so zameraním na golfové aktivity v blízkosti areálu Bardejovských kúpežov.“

 

Dodal, že za posledných pä rokov, ešte pred investíciami do Alexandra, použili viac ako 6 mil. eur na rekonštrukcie ubytovacích zariadení a prístrojovej techniky. Komplexná rekonštrukcia dvoch poschodí Balneoterapie s poliklinikou si vyžiadala 1,3 mil. eur a rekonštruovali aj dve poschodia v secesnom liečebnom dome Astória, vstupnú halu s barom v Kúpežnom dome a liečebné domy Fontána a Lívia. V roku 2012 otvorili wellness centrum v Hoteli Ozón, s vonkajšími opažovacími terasami a vodnými atrakciami, ktoré patrí k najmodernejším na Slovensku.

 

Bardejovské kúpele sa rozprestierajú na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve spoločnosti je 33 objektov. Mnohé z nich postupne prechádzajú rekonštrukciami, ale ich rozsah je úmerný výške disponibilných vlastných a úverových zdrojov. Bardejovské kúpele sú v súčasnosti jednými z najlepšie vybavených liečebných zariadení, kde sa snúbi bohatá jedinečná tradícia a moderné liečebné postupy.

Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Osem prameňov je zavedených do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Zo všetkých slovenských kúpežov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Prvá zmienka o Bardejovských kúpežoch je z roku 1247, keď uhorský kráž Béla IV. daroval územie dnešných kúpežov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele si vychutnávala na liečení v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sisi, ktorej socha sa vyníma v kúpežnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), ruský cár Alexander I. (1821) a požská krážovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka požského kráža Jána III. Sobieskeho. Kúpele navštívila v roku 1809 aj Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona I. Bonaparta.

 

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4346, 477 2717 Fax: 054/472 3549
E-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk