BARDEJOVSKÉ KÚPELE BARDEJOVSKÉ KÚPELE ,wellness,magazín | Wellness Book

  položek 0 (0ks)
  0,-
obsah košíku
Staň se fanouškem pohodlného
internetového nakupování na Facebooku

BARDEJOVSKÉ KÚPELE

Vychutnajte si dobré víno a hudbu v Bardejovských kúpežoch

Príďte na prvý Hornošarišský vínny festival do  Bardejovských kúpežov

V Bardejovských kúpežoch sa bude v sobotu 15. augusta 2015 v priestoroch Kúpežnej kolonády po prvý raz kona Hornošarišský vínny festival. Pre návštevníkov je pripravená prezentácia viacerých slovenských vinárstiev a bohatý sprievodný program, ktorý sa začína o 13.00 a predpokladaný záver akcie je o 20.30 hod. Vstupenku na festival si môžu záujemcovia kúpi za 8 eur a v cene je aj 10 degustačných kupónov, kalich na víno a náramok na degustáciu miestnych špecialít. Na úvod sa o zábavu postará folklórna skupina Sami sebe. Ďalej si návštevníci budú môc pozrie SABRAGE -  exhibíciu v sekaní sektov, po ktorej nasleduje dražba vín, promenádny koncert, vystúpenie vranovských heligonkárov a program ukončí tombola. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditežka Bardejovských kúpežov Tamara Šatanková.

,,Akcia sa koná za každého počasia a počet vstupeniek je limitovaný kapacitou výstavnej plochy a množstvom vína. Dúfame, že premiéra Hornošarišského vínneho festivalu bude ma dobrú odozvu medzi návštevníkmi, tak ako sa to stalo v prípade pivného festivalu, ktorý bude ma na jeseň už svoj tretí ročník. Bardejovské kúpele sú nielen miestom liečenia a relaxu pri kúpežných pobytoch, ale stali sa aj ciežom obžúbených jednodenných a víkendových výletov za zábavou, kultúrou a oddychom v krásnom prírodnom prostredí. Najúspešnejším masovým podujatím sú Bardejovské kúpežné dni, ktoré navštevuje počas dvoch dní niekožko tisíc návštevníkov. Neopakovatežná atmosféra kultúrno-spoločenských podujatí sa stala jedným z magnetov priahujúcich návštevníkov do našich kúpežov,“ povedala T. Šatanková.

Ďalej poukázala na to, že v Bardejovských kúpežoch aktuálne prebieha 61. ročník Medzinárodného hudobného leta, počas ktorého zaznie v spoločenskej sále hotela Astória spolu 10 koncertov. Okrem toho sa  s výnimkou pondelka konajú v lete na kolonáde denne, od 11:00 do 12:00 a od 16:30 do 18:00 hod., mimoriadne obžúbené pravidelné promenádne koncerty klasickej hudby.

„Letnú sezónu zakončíme 30. augusta 2015 Alžbetínskym dňom na počes cisárovnej Sissi. Tým však naše kultúrne a spoločenské podujatia v tomto roku nekončia. Na 6.septembra chystáme už 3. Pivný festival s prehliadkou dychových nástrojov. Bardejovské kúpele majú za sebou v tomto roku už 12. Bardejovské kúpežné dni, okrem toho sme návštevníkov potešili výstavami kvetov, obrazov, plastík a ďalšími aktivitami. Tohtoročná kúpežná sezóna slávnostne začala v Bardejovských kúpežoch 5. júna 2015. Súčasou otvorenia bolo po tretí raz aj požehnanie minerálnych prameňov, za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej,“ konštatovala T. Šatanková.

 

BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. patria medzi špičku slovenského kúpežníctva s dlhoročnou tradíciou. Prvá písomná zmienka o kúpežoch pochádza už z roku 1247, väčší rozmach nastal v prvej polovici 18. storočia. V šesdesiatych rokoch 18. storočia pribudli prvé murované budovy a to je považované za oficiálny vznik kúpežov. Súčasná lôžková kapacita v hlavnej letnej sezóne dosahuje 1000 lôžok, počet zamestnancov sa pohybuje od 230 do 270.  Počet návštevníkov kúpežov posledné tri roky rastie, v roku 2014 kúpele navštívilo 22 000 klientov, z toho bolo 90 % slovenských a 10 % zahraničných (Česká republika, Rusko, Bielorusko, Ukrajina, Požsko,...). BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpežov, okrem tradičnej liečby vnútorných ochorení pribudli do schváleného indikačného zoznamu choroby ženské, nervové  a ochorenia pohybového aparátu.

Za posledných 8 rokov v kúpežoch prebiehali rozsiahle rekonštrukcie a modernizácia, investovali viac ako 7 mil. EUR do liečebnej starostlivosti, ubytovania a športového vyžitia pre klientov. Ponúkajú liečebnú starostlivos v zrekonštruovanej Balneoterapii a pre najnáročnejších klientov rekonštruujú luxusný hotel Alexander****, ktorý bude otvorený v januári 2016. Do komplexu spoločnosti patria štyri hotely - hotel Alexander****, Ozón***, Astória*** a Alžbeta**, depandance hotelov (František, Diana), apartmánové domy Carola a Palmíra, liečebné domy Mier a Helios a 10 menších ďalších ubytovacích zariadení - viliek.

Bardejovské kúpele boli v niektorých starších listinách označované za „kúpele pokoja“. Je to naozaj oprávnené, pretože je to miesto z formálneho hžadiska súčasou mesta Bardejov, ale v skutočnosti leží mimo neho, v krásnom a pokojnom prostredí lesov s výbornými klimatickými podmienkami. Pri nedávnych výskumoch sa opakovane potvrdilo, že ide o miesto s najčistejším vzduchom na Slovensku. V kúpežoch sa nachádza pešia zóna a lesopark, ktoré všetkým ponúkajú pokoj a oddych od každodenného života. V areáli kúpežov sa nachádza letné kúpalisko s vyhrievanou vodou, tenisové kurty a krytá tenisová hala, miniatur golf, kyslíková dráha, turistické a cyklistické chodníky, Múzeum žudovej architektúry - skanzen, kino, obchodné centrum.

Medzi najnavštevovanejšie atrakcie kúpežov, ktoré lákajú nielen klientov, ale aj obyvatežov okolia, patrí moderné Wellness SPA  - bazénový a saunový svet s kapacitou 150 návštevníkov a Beauty Studio vybavené najmodernejšími prístrojmi na kozmetické kúry a tvarovanie postavy. Obe atrakcie sa nachádzajú v hoteli Ozón.

V Bardejovských kúpežoch poskytujú kúpežnú starostlivos klientom zdravotných poisovní (dospelým aj deom), samoplatiacim klientom, klientom na rekondičných, ozdravných a relaxačných pobytoch. Tradične sa v hoteloch kúpežov konajú aj rôzne kongresy, semináre, školenia a workshopy. Okrem každoročne sa opakujúcich eventov poskytujú v prípade záujmu priestory a stravovacie služby na  svadby a rôzne oslavy. Zásluhou kvalitných a liečebne účinných prírodných zdrojov, čarokrásnemu prírodnému prostrediu a vysokej úrovni komplexnej liečby sú kúpele vyhžadávané domácimi i zahraničnými turistami.

 

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 054/477 4346, 477 2717 Fax: 054/472 3549
E-mail: rezervacie@kupele-bj.sk, pk@kupele-bj.sk